Aşk ve Mavi

Home » Diziler » Aşk ve Mavi
Diziler, Türk Dizileri Yorum yapılmamış

Aşk ve Mavi dizisi oyuncuları, nerede çekiliyor, dizi kadrosu, dizi reytingleri, ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta ve hangi gün başlıyor bilgilerini vermek istiyoruz.

Aşk ve Mavi Dizi Konusu

Aşk ve Mavi Dizisi imkansız bir aşkın bile gerçekleşebileceğini ve bazen planladığımız tüm kötülüklerin gerçekleşmeyip iyiliğin ve güzelliğin kazandığını gösteren bir dizidir. Baş rollerini şarkıcı küçük Emrah ve Burcu Kıratlı’nın paylaştığı dizi, yayınlandığı ilgi günden itibaren izleyici tarafından büyük bir ilgi görmüş ve izlenmiştir.

Dizide baş rol karakterimiz olan Ali, abisi Cemal’in yıllar öne işlediği bir cinayeti üzerine alır ve onun yerine ceza evine girer. Üstelik çok uzun yıllarda ceza evinde kalır. Ali, sırf abisi Cemal’in çocukları var diye bunu kabul eder. Ancak, Cemal’in öldürdüğü adamın kardeşi Mavi, Ali ile yıllarca ceza evinde mektup arkadaşlığı yapar ve Ali ceza evinden çıkınca evleneceklerdir.

Oysa Mavi’nin planları aslında bu değildir. Mavi, Ali’nin abisini öldürdüğünü düşündüğü için onu evlendikleri gece öldürmek için planlar yapmaktadır. Ali ise tüm bunların farkındadır. Ali ve Mavi’nin gerdek gecesi Mavi onu bıçaklasa da Ali ölmez ve onu sadece birlikte yaşamaları koşuluyla affeder. Mavi ilk başlarda bu işe hiç sıcak bakmasa da sonrada ceza evine girmemek için kabul eder ve Ali ile birlikte bu zengin adamın evinde yaşamaya başlar. Mavi, hiç düşlemediği bir hayatın içinde kendini bulur ve neler yağacağını yeniden planlarken, yeni bir akın filizleri yine çıkmaya başlamıştır bile.

Aşk ve Mavi dizisi oyuncuları, nerede çekiliyor, dizi kadrosu, dizi reytingleri, ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta ve hangi gün

Aşk ve Mavi Dizisi Oyuncuları

Emrah (Ali) : Ali, Nevşehir Ürgüp’te yaşamakta ve o bölgenin en zengin adamlarından birisidir. Maviyi çok sevmekte ve onun kendisini öldürmek istediğini bildiği halde buna razı gelerek onunla yaşamaya devam etmekte ve aynı evde başına gelmedik iş kalmamaktadır.

Burcu Kıratlı (Mavi) : Mavi, öldürülen abisinin intikamını almak ve çiğnenen aile onurunu yeniden kurtarmak için Ali ile evlenmeye razı olmuş gönlü yüce ve naif bir kadındır. İntikam amacıyla olmadık işlere girmiş ve sonuç alacağını düşünürken kendini Ali’ye aşık olmuş bir şekilde bulur.

Işıl Yücesoy (Refika) : Ali’nin otoriter annesidir. Ailenin en büyüğü ve sözü geçen annedir. Oğlu Ali’yi öldürmek isteyen Mavi’nin en büyük düşmanı ve onu alt edebilmek için elinden geleni yapmaktadır.

Kenan Bal (Fazıl) : Ali’nin babası ve aile reisidir. Kendisinden sonra Ali’nin ailenin başına geçmesini istemektedir. Toprak ağası olmasına rağmen çok merhametlidir.

Cüneyt Mete (Cemal) : Mavi’nin abisini öldüren kişidir. Ali’nin abisidir. Çıkarları söz konusu olduğunda kendisi için uzun yıllar ceza evinde yatan Ali’nin bile gözünün yaşına bakmaz. Kalbi soğuk ve çok çıkarcı bir kişiliği vardır.

Ayşegül Ünsal (Hasibe) : Mavi’nin annesidir. Sürekli planlar yapıp konakta kızı Mavi’nin yanında kalmak için elinden geleni yapmaktadır.

Birgül Ulusoy (Birgül) : Birgül yaşı geçmiş bir hizmetçidir. Aile kuramamasının sebebini konakta kilere bağlamaktadır. Konaktakilere sürekli yağ çekip onların gözüne girmek için çalışsa da aslında onlarda nefret etmekte ve ara ara onlardan intikam almak için elinden geleni yapmaktadır.

Alayça Öztürk (Safiye) : Cemal’in iflah olmaz karısıdır. Tıpkı Cemal gibi kıskanç ve plancı biridir.

Osman Karakoç (İlyas) : Mavi’nin gizli aşkıdır Gözü pek ve Görekçiler ailesinden intikam almak için elinden geleni yapmaktadır.

Uğur Uzunel (İsmet) : Ali’nin küçük kardeşidir. Ali’yi kıskanmaktadır. Üstüne üstlük birde çok sevdiği kızın Ali’ye aşık olmasını asla içine sindiremez.

Aşk ve Mavi Nerede Çekiliyor

Aşk ve Mavi Dizisinin ilk bölüm çekimleri Ürgüp’te çekilmeye başlansa da dizi İstanbul’da çekilmeye devam edecek. Oyuncuların sürekli olarak Nevşehir-İstanbul arası gidip gelmek istemedikleri için dizi çekimleri İstanbul’da devam ediyor.

Aşk ve Mavi Dizisi Ne Zaman, Hangi Kanalda, Hangi Gün Başlayacak

Aşk ve Mavi Dizisi yayınlandığı ilg günden itibaren her hafta Cuma akşamı saat 20:00’da yayınlanmakta ve büyük bir ilgiyle izlenmektedir.

Aşk ve Mavi Dizisi Reytingleri

Aşk ve Mavi Dizisi reytingleri kuşkusuz her hafta reytinglerde birinci olmaktadır. Türk dizi izleyicisinin en sevdiği dizilerin başında gelmektedir. Reytinglerde inanılmaz derecede yükselişi olsa da zaman zaman rakipleride onu sarsacak izlenme oranlarına sahip olmaktadırlar.

Yorum Yaz