Aslan Ailem

Home » Diziler » Aslan Ailem
Diziler, Türk Dizileri Yorum yapılmamış

TRT1 ekranlarında yeni başlayacak olan Aslan Ailem dizisi nerede çekiliyor, kadrosunda hangi oyuncular var, konusu nedir gibi merak ettiklerinizi yanıtlamak istiyoruz.

 1. Dizi Konusu
 2. Dizi Oyuncuları
 3. Dizi Nerede Çekiliyor
 4. Ne Zaman, Hangi Kanalda, Hangi Gün Başlayacak
 5. Dizi Reytingleri

Dizi Konusu

Dizi bir Türk ailesinin başından geçenleri anlatmaktadır. Vedat ailesi için ço çalışıp çabalayan bir babadır. Yıllarca çalışıp biriktirdikten sonra çiftlik evinde yaşarlar. Üç oğlu vardır. Bunlardan Murat polistir ve kendi başına işlerini hallede bilirken, diğer iki oğlu için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Bir gün Burcu babasının yurt dışına kaçmasından sonra ansızın çiftliğe gelir ve çiftliğin kendisine ait olduğunu söyler. Bu sözleri Aslan ailesi için adeta bir şok etkisi yaratmıştır. Burcu ve Aslan ailesinin tanışması bu şekilde başlar. Bakalım kavga ile başlayan bu tanışma süreci, Vedat babanın aslında Burcu’nun kaçan babasına verdiği sözle nasıl bir raya oturacak.

Aslan Ailem dizisi kesinlikle kaçırılmayacak bir dizidir. Çocuklarınızla oturup gönl rahatlığı ile izleyebilirsiniz.

Dizi Oyuncuları

Dizi oyuncuları genel olarak gençlerin sevdiği isimlerden oluşmaktadır. Özellikle baş rol oyuncuları Burcu Özbek ve Akın Akınözü, Türkiye’de gençlerin vazgeçmediği isimlerin başında gelmektedir.

 1. Burcu Özbek (BURCU OLGUN) : Üniversite öğrencisidir. Babası yolsuzluk nedeniyle Yurt dışına kaçınca, hayata tutunmaya çalışmakta ve eski zengin şımarık kız tavırları giderek törpülenmektedir. Dizide Murat ile yakınlaşacak ve aşk yaşamaya başlayacaklardır.
 2. Akın Akınözü (MURAT ASLAN) : Evin ortanca oğlu olmasına rağmen, akıllı ve zeki olması nedeniyle evin büyük oğlu gibi görünmektedir. Kendisi bir polistir. Mali şubede çalışmakta ve Burcu’nun yurt dışına kaçan babasının peşine düşmüşken Burcu ile tanışır ve yakınlaşırlar.
 3. Zerrin Sümer (Hayriye Aslan) : Yetmişli yaşlardadır. Sürekli olarak konuşmalarında atasözlerini kullanır. Murat’ı çok sevmesine rağmen diğer çocuklara çaktırmamak için elinden geleni yapmaktadır.
 4. Hakan Salınmış (VEDAT ASLAN) : Çocuklarına karşı çok şefkatli bir babadır. Sürekli onları kollamaya çalışır. 30 yıldan fazla edindiği, biriktirdiği para ile bir çiftlik satın alır ve orada yaşamaya devam eder. Burcu’nun babası yurt dışına kaçınca çiftlikle ilgili sıkıntılı günler yaşamaya başlar.
 5. Benian Dönmez (HATİCE ASLAN) : Evin hanımıdır. Evin tüm işlerini yapar ve çocuklarına yol, izan gösterir. Ailesi için odaklanmış bir annedir.
 6. Ferdi Sancar
  GAYRET ASLAN
 7. Fırat Altunmeşe
  UMUT ASLAN
 8. Bora Akkaş
  Bora Akkaş
  MUTLU ASLAN
 9. Levent Özdilek
  TAYFUN OLGUN
 10. Eda Şölenci
  PELİN ERDEM
 11. Mehmet Şeker
  CEM KARABAĞ

Aslan Ailem

Dizi Nerede Çekiliyor

Dizinin çekimleri halen İstanbul’da devam etmektedir. Dizi için güzel bir çiftlik evi tutulmuştur. Ancak prosedürler gereği dizi setinin içine kimse alınmamaktadır. Bundan dolayı ziyarete giderseniz bile içeri alınmamanız büyük bir olasılık gibi görünmektedir.

Ne Zaman, Hangi Kanalda, Hangi Gün Başlayacak

Aslan Ailem dizisi için oldukça güzel bir gün seçildiğini belirtmek istiyoruz. Dizimiz her Pazar akşamı saat 20:00’da ekrana gelecek. Genellikle bu saatte erkek izleyiciler maçta ya da dışarıda oldukları için bu güzel diziyi evin diğer ahalisi izleyecek. Pazar akşamlarının vazgeçilmez dizilerinden birisi olacağını düşünüyoruz.

Dizi Reytingleri

Öncelikle dizimiz Pazar akşamları yayınlanacağı için çok ciddi rakipleri bulunmamaktadır. Bundan dolayı dizinin en az ilk 5 içerisinde olmasını umuyoruz. Çok ciddi tutarsızlıklar olmazsa eğer dizide, reytinglerde istenilen yere gelecektir.

Yorum Yaz