Börü

Home » Diziler » Börü
Diziler, Türk Dizileri 1 Yorum

Börü dizisi çok yakında Star Tv ekranlarında yayınlanacak olan bir asker-polis dizisidir. Çekim tekniği açısından Türkiye’de yapılmış olan tek dizidir. Börü dizisi oyuncuları, nerede çekiliyor, dizi kadrosu, dizi reytingleri, ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta ve hangi gün başlıyor!!! Tam bir Amerikan filmi izleyebilirsiniz.

Börü Dizi Konusu

Dağ 2 filmi yapımcılarının çektiği Börü dizisi, Dünyanın en iyi sinema filmi çekim kamerası olan ve Türkiye’de ilk kez kullanılacak RED WEAPON 8K modeli ile çekilmektedir. Türkiye’nin son 4 yılını, yani yakın tarihi anlatacak olan dizi, tam bir Amerikan dizisi gibi sadece 6 bölümden oluşmaktadır. Gerçek mekanlarda çekilecek olan dizi, konusu itibariyle sınırda yaşanan ve Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit eden terorist unsurlar ile kahraman asker ve polislerimiz arasında geçen mücadele anlatılmaktadır. Yapımcıların özel hareket polisleri ile bizzat görüşüp onların hikayesini dinledikten sonra ortaya çıkan konu neticesinde çekimler yapılmaktadır.

Börü Dizisi Oyuncuları

Türkiye’de daha önce eşi benzeri yapılmamış bu dizi, Amerikan mini dizilerinden esinlenerek yapılmaktadır. Müthiş bir gerçeklikle çekilmiş olan bu dizi için oyuncuları 3 ay öncesinden kampa alan yapımcılar, her sahnenin nasıl çekildiğini tek tek onlara göstererek büyük bir emek arf etmişlerdir.

Börü Dizi Oyuncuları

Dizinin baş rollerini Türkiye’nin önemli oyuncuları üstlenmektedir. Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz, Bedii Akın, Ozan Ağaç ve Gürol Tonbul gibi oyuncular dizi için kamera karşına geçtiler. DAĞ film serisine imza atan CaglarArts ve Insignia ortaklığının, Star Yapım ile çektiği dizi için oyuncular çok önceden belirlenmiştir.

Börü Nerede Çekiliyor

Dizinin çekimleri İstanbul’un yıkık dökük binaları tek tek tespit edilerek yapılmıştır. Yani çekimler İstanbul’da gerçekleşmektedir. Zaman zaman sütüdyo sahneleride teknoloji yardımı ile çekilmektedir.

Börü Dizisi Ne Zaman, Hangi Kanalda, Hangi Gün Başlayacak

Dizi Star Tv ekranlarında yayınlanacaktır. 2017 yılı SOnbahar ayında ekrana gelmesi planlanan dizinin yayın günü ve yayınlanacğaı saati henüz belirlenmedi. Kanal tarafından açıklanırsa hemen bu sayfadan sizlerle paylaşacağız.

Börü Dizisi Reytingleri

Dizi sadece 6 bölümden oluşacağı ve askeri bir konu olduğu için reytinglerin çok yüksek olacağını tahmin etmekteyiz. Dizinin hemen ilk bölümünden sonra Türkiye’de izleyiciler arasında büyük bir ses getirirse şaşırmayın.

Yorum - Börü

Yorum Yaz