Çukur

Home » Diziler » Çukur
Diziler, Türk Dizileri Yorum yapılmamış

Çukur Dizisi, Show Tv ekranlarında yayınlanan haftalık bir dizidir. Her bölümü 90 dakika süren dizide hayli iddialı sahneler ve bir mahallede geçen olaylar ele alınmaktadır.

Çukur Dizi Konusu

Çukur dizisinin konusu, İstanbul’un korkulu mahallelerinden birisi olan Çukur mahallesi, Koçovalı isminde bir aile tarafından yönetilen bir mahalledir. Koçovalı ailesi semtlerinde kesinlikle uyuşturucu satışına izin vermemektedirler. Ancak gün gelir ve devran değişir. Mahallede uyuşturucu satmak isteyen bir grup peyda eder. Koçovalı ailesi bunlara izin vermek istemese de sonunda pes eder. Tam o sırada ailenin yıllar önce evi terk etmiş olan oğlu Yamaç çıka gelir. Yamaç tüm işlere çomak sokacaktır. Ayrıca sevgilisi Sena’yı da çok sevmektedir. Ancak Sema Yamaç aşkına engel olmak isteyenler vardır. Olaylar bu şekilde devam etmektedir.

Çukur Dizi Oyuncuları

Çukur Dizisi Oyuncuları

Yönetmenliğini Sinan Öztürk’ün yaptığı, senaryosunu Gökhan Horzum’un hazırlayıp yazdığı ve Türk dizi dünyasının önemli oyuncularından Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu, Nebil Sayın, Kubilay Aka, Ercan Kesal ve Perihan Savaş dizi oyuncuları arasında yer almaktadır.

 1. Yamaç Koçovalı ( Aras Bulut İynemli )
  Çukur mahallesinden yıllar önce ayrılsa da evine geri döner. Geceleri müzisyenlik yapar ve dizimizin ana karakteridir. Yani baş rol oyuncusudur. Dizide Sena ile aşk yaşayacaktır ancak önünde büyük engeller vardır.
 2. Sena Koçovalı ( Dilan Çiçek Deniz )
  Yamaç’ın sevgilisidir. Yamaç ile büyük bir aşk yaşamaktadırlar. Ancak Koçovalı ailesi buna müsaade etmemekte ve Sena’yı sevmemektedirler.
 3. İdris Koçovalı ( Ercan Kesal )
  Çukur mahallesini yöneteten eli açık ve mahallelinin çok sevdiği bir adamdır. Mahallesini yönettiği esnada uyuşturucu satıcılarına karşı mücadele vermektedir.
 4. Sultan Koçovalı ( Perihan Savaş )
  Dizide rol gereği İdris’in eşidir. Ailesi için elinden geleni yapan anaç bir kadındır.
 5. Kahraman Koçovalı ( Mustafa Üstündağ )
  Koçovalı ailesinin büyük oğullarından birisidir. Ailenin babası İdris olmadığı zamanlarda o karar verir. Çok zeki olmasa da tam bir icraat adamıdır.
 6. Selim Koçovalı ( Öner Erkan )
  Yamaç’ın küçük kardeşidir. Ailenin eğlence işlerine bakar. Ancak babası İdris’in görüşlerini sevmediği için babasının gözünde bir kıymeti yoktur.
 7. Vartolu ( Erkan Kolçak Köstendil )
  Çukur mahallesinde Koçovalı ailesinin başına bela olacaktır. Tam bir mafya babasıdır. Oldukça zalim ve iş bilen bir adamdır.
 8. Aliço ( Rıza Kocaoğlu )
  Sayısal zekaya sahip olmasına ve maddi durumu iyi olmasına rağmen mevcut hayatını terk etmiş ve sokakta kağıt toplamaya başlamıştır. İdris2in sokaktaki eli ve gözüdür. Mahalle ile ilgili tüm istihbari bilgileri İdris2e vermektedir. İnsanlarla iletişimi iyi değildir.
 9. Muhittin ( Nebil Sayın )
  Şiddeti sevmeyen bir berberdir. Mahallede yıllardır yaşamasına rağmen herhangi bir suça bulaşmamıştır.
 10. Celasun ( Kubilay Aka )
  Çok yakışıklı ve düzgün bir genç olmasına rağmen zaman zaman öfkesine yenik düşer ve bazı istemediği suçlara karışır.

Çukur Nerede Çekiliyor

Çukur dizisi İstanbul’da çekilmektedir. Ancak dizinin ilk bölümlerindeki bazı sahneler Paris eyfel kulesi civarında çekildi. Sonraki tüm bölümler ise İstanbul’un farklı semtlerinde çekilmektedir.

Çukur Dizisi Ne Zaman, Hangi Kanalda, Hangi Gün Başlayacak

Çukur ilk bölümü 23 Ekim Pazartesi akşam saat 20:00’da başlayacak. Dizi istenildiği şekilde giderse bundan böyle tüm bölümler Pazartesi akşamı ekrana gelecektir.

Çukur Dizi Reytingleri

Dizi reytingleri için Ay yapım çok ümit var. Özellikle AY Yapımın diğer dizileri düşünüldüğü zaman bu dizininde reytinglerinin yüksek olacağı tahmin edilmektedir. Ancak işler istenildiği gibi olmazsa ve reytingler düşük olursa yayından kalkmasıda düşünülmektedir.

Yorum Yaz