Kanatsız Kuşlar

Home » Diziler » Kanatsız Kuşlar
Diziler, Türk Dizileri Yorum yapılmamış

Kanatsız Kuşlar dizi oyuncuları, nerede çekiliyor, dizi kadrosu, dizi reytingleri, ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta ve hangi gün başlıyor bilgilerini vermek istiyoruz.

Kanatsız Kuşlar Dizi Konusu

Kanatsız Kuşlar dizisi konusu genel olarak Türk halkının en sevdiği konuların başında gelmektedir. Dizide İstanbul gibi büyük bir şehirde hayata tutunmaya çalışan 4 kardeşin yaşamı ele alınırken, aynı zamanda bir annenin çocuklarıyla İstanbul’da vermiş olduğu yaşam savaşını bazen acıklı, bazende çok dokunaklı romantik bir şekilde ele almaktadır.Türk izleyicisinin bu tip konuları ne kadar çok sevdiğini herkesin malumu. Dizi başından sonuna kadar dramatik sahnelerle dolu. Hatta bazı izleyicilerin bölümleri izlerken göz yaşlarına hakim olmadığı ve bazılarınında dizinin her bölümünü defalarca izlediğini biliyoruz.

Yapımcılığını Koliba filmin üstlendiği dizi, Türk dizi dünyasının reyting rekortmeni dizilerinden birisidir.

Kanatsız Kuşlar Dizi Oyuncuları

Kanatsız Kuşlar Dizisi Oyuncuları

Melis Tüzüngüç (Zeynep) : Zeynep dizide kardeşlerini hayata bağlamak için elinden gelen bir abla rolünde. Ancak kalbi onu Ahmet ve Onur arasında bir kararsızlığa itecek ve hangisini daha çok seveceğine bir türlü karar veremeyecektir.

Ümit İbrahim Kantarcılar (Onur) : Çok zengin bir adamdır. Çevresinde onu elde etmek isteyen onlarca kızın varlığına rağmen o Zeyneb’i çok sevmiş ve aşkını elde etmek için elinden geleni yapacaktır.

Deniz Bolışık (Nefise) : Ailesini bir arada tutmak için elinden geleni yapan tam bir savaşçı İstanbul kadınıdır. Ancak hayatın onun hoşuna gitmeyecek acı dolu sürprizleri vardır.

Servet Pandur (Azime) : Nefise’nin dost canlısı görünümlü görümce sidir. Ancak inanılmaz derecede onu kıskanır ve onun arkasından bolca kuyu kazar. Nefise ise her şeyden habersiz onun söylediklerine inanmaktadır.

Fatih Al (Muzaffer) : Muzaffer çok zengin bir iş adamıdır. Ancak Nefiseyi gördüğü andan itibaren çok değişir ve onu elde edebilmek için elinden geleni yapmaktadır. Onun Nefise’ye aşkı pek çok kişiyi rahatsız etmektedir.

Ahmet Varlı (Ahmet) : Zeyneb’i deli gibi sevmektedir ancak Zeynep onun bu sevgisine karşılık vermemektedir. Oda rakibi Onur’a karşı elinden geleni yapmakta ve Zeyneb’in sevgisini kazanmak için büyük bir savaş verecektir.

Kanatsız Kuşlar Nerede Çekiliyor

Kanatsız Kuşlar dizisi için yapımcıdan verilen bilgiye göre ilk bölümden itibaren dizinin tüm bölümleri İstanbul’un farklı semtlerinde çekilecektir. Çekimler bazen Kadıköy’ün lüks bölgelerinde çekilirken bazende İstanbul’un varoş semtleri kullanılmaktadır. Dizi setine genel olarak yabancıların alınmadığı ve oyuncular rahat etsin diye ziyarete kapalı olduğunu belirtmek isteriz.

Kanatsız Kuşlar Dizisi Ne Zaman, Hangi Kanalda, Hangi Gün Başlayacak

Kanatsız Kuşlar dizisi her hafta Perşembe günü ATV ekranlarında yayınlanmaktadır. İlk yayınlandığı zaman Perşembe günü tutunabilir mi diye düşünülürken sonradan gün seçiminin çok iyi yapıldığını ve dizinin istenilen performansı gösterdiği görüldü. Her hafta Perşembe günleri akşam saat 20:00’da ATV ekranlarında yayınlanan diziyi özellikle liseli genç izleyici grubu büyük bir merakla izlemektedir.

Kanatsız Kuşlar Dizi Reytingleri

Dizi henüz başlamadan önce oyuncular hakkında açıkçası bazı şüpheler vardır. Çünkü rakip dizilere göre daha sönük bir oyuncu grubu ile yola çıkılmıştı. Ancak ilerleyen bölümlerde oyuncuların gösterdiği üstün performans diziyi Perşembe akşamlarının bir numarası yapmaya yetti ve arttı bile. Her hafta perşembe geceleri reytinglerde açık ara 1.olan dizi, hem yapımcıyı hemde ATV kanalını çok sevindirirken, rakip dizileri bozguna uğrattığı için, rakip yapımcıların kara kara düşünmesine neden olmuştur.

Yorum Yaz