Lucifer

Home » Diziler » Lucifer
Diziler, Yabancı Diziler Yorum yapılmamış

Lucifer Dizisi, son 3 yıldır yayınlandığı kanala inanılmaz derecede reytingler getiren ve Dünya çapında bilinen yüksek bütçeli bir Hollywood dizisi olarak ön plana çıkmaktadır.

Lucifer Konusu

Dizinin konusu ise şöyle: Dizi DC Comics’in çizgi roman kahramanı Lucifer ile aynı isimden esinlenerek ve mümkün mertebe kitaba bağlı kalarak çekilmeye çalışılıyor. Lucifer bir şeytan olarak Cehennemin kralıdır. Ancak bir gün sıkılır ve Amerika’nın eğlence başkenti olan Los Angeles kentine gelir.

Lucifer Dizisi oyuncuları

Türk izleyiciler Los Angeles debilince akıllarına hemen kumar ve güzel barmen kızlar geldiğini biliyoruz. Lucifer işte tam olarak bu şehire inmiştir ve yeni bir yaşam heyecanı duymak için kentte bir Bar açar kendine. Barı açtıktan sonra herşey onun istediği gibi gidiyordur ve umduklarını elde edebilmek için çabalamaya devam etmektedir.

Ancak geçen süre zarfında işler onun düşündüğü gibi olmaz ve karşısına çıkan hayatlar edeniyle bir dizi tedbir almak zorunda kalır. Cehennemden tacını kaybederek ayrılıp Los Angelese gelen Lucifer için artık herşey istediği gibi gelişmez.

Lucifer Oyuncuları

Dizi oyuncuları ilk bölüm başladığında çok bilinen isimler olmamasına rağmen sonradan yetenekleri ile kısa sürede dizi severleri ekrana kilitlemeyi başardılar.

Tom Ellis (Lucifer)

Tom Ellis (Lucifer)

 

D.B. Woodside (Amenadiel)

D.B. Woodside (Amenadiel)

 

Lauren German (Chloe Dancer)

Lauren German (Chloe Dancer)

 

Lesley-Ann Brandt (Maze)

Lesley-Ann Brandt (Maze)

 

Rachael Harris (Linda Martin)

Rachael Harris (Linda Martin)

 

Scarlett Estevez (Trixie)

Scarlett Estevez (Trixie)

 

Kevin Alejandro (Dan)

Kevin Alejandro (Dan)

Lucifer Reytingleri

Dizi dünya genelinde hatırı sayılır bir reyting oranına ilk bölümden itibaren yakaladı bile. 2017 yılı itibariyle dizinin 3.sezonu çekilmekte ve hayli memnun olduklarını söyleyebiliriz. Dizi bu şekilde izlenmeye devam ederse eğer, en azından 2-3 sezon daha devam edebilir.

Yorum Yaz