Mehmed Bir Cihan Fatihi

Home » Diziler » Türk Dizileri » Mehmed Bir Cihan Fatihi
Türk Dizileri Yorum yapılmamış

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi oyuncuları, konusu, kadrosu, hangi gün, hangi kanalda, ne zaman başlayacak ve dizi hakkında güncel bilgilendirmeler için yoğun bir şekilde hazırlandı ve bu makaleyi hazırladık. Öncelikle dizi hakkında başlıklarımızı bir inceleyelim. Ondan sonra sizlere anlatmaya hemen başlayalım.

  1. Dizi Konusu
  2. Dizi Oyuncuları
  3. Dizi Nerede Çekiliyor
  4. Ne Zaman, Hangi Kanalda, Hangi Gün Başlayacak
  5. Dizi Reytingleri
Fatih Dizisi Konusu

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi Konusu

Dizi Konusu

Mehmed Bir Cihan Fatihi isimli dizinin konusu, Osmanlı devletinin en güçlü hükümdarlarından birisi olan Fatih Sultan Mehmet’in, saltanatı boyunca başından geçenler ele alınmaktadır. Dizinin senaryosunu Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu yapıyor. Yapımcılığını ise O3 Medya üstlendi. Fatih Sultan Mehmet hazretlerinin devlet hükümdarlığı yaptığı esnada gerek saray içinde yaşanan gelişmeler ve gerekse Bizans İmparatorluğu ile arasında geçen mücadelelerin anlatıldığı dizinin reytinglerde bir sıkıntı yaşamaz ise İstanbul’un fethine kadar sürmesi planlanıyor. İstanbul’un fethi ile dizinin final yapacağı düşünülüyor. Tabi bu arada dizide sadece savaşlar değil aynı zamanda saray içi entrikalar ve Fatih’in komutanlarının birbirleriyle olan mücadelelerine de yer verilecektir.

Fatih Dizi

Mehmed Bir Cihan Fatihi

Dizi Oyuncuları

Dizinin oyuncularına gelirsek, kadroda gerçek anlamda kaliteli ve Türk dizi ve sinema dünyasına adını hakkıyla yazmış önemli emektar oyuncularımız yer almaktadır. Başta neredeyse tüm Türkiye halkının çok sevdiği Kenan İmirzalıoğlu başrol oyuncusu olarak yer almaktadır. Dizinin diğer oyuncu kadrosu ise Metin Akpınar, Çetin Tekindor, Altan Erkekli, Gürkan Uygun, Funda Eryiğit, Burak Tamdoğan, Ertan Saban, Duygu Boztepe, Sevinç Meşe ve Toprak Sağlam.

Fatih Dizisi Nerede Çekiliyor

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi Nerede Çekiliyor

Dizi Nerede Çekiliyor

Mehmed Bir Cihan Fatihi isimli dizinin çekimleri ise İstanbul’da devam etmektedir. Dizinin işleyişi hakkında ki genel toplantılar ise Zorlu centerda olmaktadır. Fakat dizi çekimlerinin yapıldığı yere gitmenizi önermiyoruz çünkü hiç bir şekilde akredite olmayan kişileri veya izleyicileri alana almıyorlar.

Fatih Ne Zaman, Hangi Kanalda, Hangi Gün Başlayacak

Mehmed Bir Cihan Fatihi Ne Zaman, Hangi Kanalda, Hangi Gün Başlayacak

Ne Zaman Başlayacak

Dizinin Ne Zaman, Hangi Kanalda, Hangi Gün başlayacağı meselesi hala net karar verilmiş değil. tüm planlamaları yolunda giderse ve her şey istenildiği gibi devam etmesi durumunda 2018 yılının Ocak ayında Kanal D ekranlarında başlaması düşünülmektedir. Dizinin yayın günü Pazartesi olarak belirlense de bu karara net varılmış değil. Çünkü Pazartesi günü ekranlarda güçlü diziler var ve rekabet hayli zor. Tabi bu kadar maliyetli bir dizinin hemen başlaması çok zor olmaktadır. Çünkü hemen her şey çok ince detayına kadar planlanmaktadır. Her süreci hakkında karar vermek zor olduğu için yapımcılarda kılı kırk yararak işlerini yapmaya devam etmektedirler.

Fatih Dizisi Reytingleri

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi Reytingleri

Dizi Reytingleri

Bize göre dizinin reytingleri ilk 2 ya da 3 bölümün performansına bağlı. Yani ilk bölümlerde izleyici diziyi sever ve tutarsa ondan sonra önü açık olur ve kimse tutamaz. Aksi halde, yani dizi ilk bölümlerde sevilmezse sonraki bölümlerde ağzıyla kuş tutsa bile beklenen reytingin geleceğini düşünmüyoruz.

Fatih Dizisi

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi

Yorum Yaz