Mehmetçik Kut’ül Amare

Home » Diziler » Mehmetçik Kut’ül Amare
Diziler, Türk Dizileri Yorum yapılmamış

Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi son 2 yıldır büyük bir titizlikle yapılan çalışmalar sonucu TRT1 ekranlarında yayınlanan ve gerçek bir hikayeden esinlenerek kaleme alınmış harika bir TRT dizisidir.

  1. Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Konusu
  2. Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Nerede Çekiliyor
  3. Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Hangi Kanalda Ne Zaman
  4. Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Oyuncuları
  5. Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Nerede Çekiliyor

Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Konusu

Dizinin konusu gerçek bir savaştan alıntıdır. 29 Nisan 1916’da General Townshend komutanlığındaki İngiliz/Hint Garnizonu, Şimdi ki Irak’ın Hut kentinde Osmanlı ordusu ile savaşır. Osmanlı ordusu burada büyük bir zafere imza atarak İngiliz/Hint Garnizonunu siler adeta. Savaştan büyük bir yenilgi ile çıkan İngilizler, savaşı kaybeder ve bölge yeniden Osmanlı ordusunun eline geçer. İşte Kut’ül Amare Dizisi bu savaştan esinlenerek çekilir ve bu konuyu ele alır. Savaşta gerçek karakterlerin yaptığı ve konuştukları dizide anlatılmaktadır.

Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Hangi Kanalda Ne Zaman

Dizimiz ilk bölümü 18 Ocak 2018 Perşembe günü akşam saat 20:00’da yayınlanacak şekilde her hafta için Perşembe günü ekranlara gelecektir. Büyük bir hazırlık sürecinden geçen dizinin TRT ekranlarında yayınlanıyor olması zaten büyük bir kaliteyi kendiliğinden getireceği anlamına gelmektedir.

Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Oyuncuları

Mustafa Şevki Doğan’ın yönetmenliğini yaptığı ve Bozdağ Film şirketinin yapımcılığını üstlendiği dizinin baş rollerinde Kaan Taşaner, İsmail Ege Şaşmaz, İlker Aksum, Gamze Özçelik ve Serdar Gökhan rol almaktadır. Dizi için çok yetenekli oyuncular olduğunu şimdiden söylemek istiyoruz.

Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Reytingleri

Dizinin reytingleri konusunda açıkcası çok ümitliyiz. Yani TRT ekranlarında yayınlana diğer diziler olan Diriliş ve Payitaht gibi bu dizininde çok iyi izlenme oranlarına kavuşacağını düşünüyoruz. Belki ilk bölümlerde hemen başarı gelmeyebilir ama sonraki bölümlerde çok iyi reytinglere ulaşacağını düşünmekteyiz.

Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Nerede Çekiliyor

Dizinin çekimleri İstanbul’un Riva bölgesinde yapılmaktadır. Irak’ın Kut kentine benzer büyük bir yapay şehir inşa edildi Riva’da. Hatta bunun için çok büyük paralar harcandı. Riva’ya gidebilirsiniz ancak şimdiden söylemek istiyoruz ki Riva’da ki sete girmek çok kolay değil. Yapımcıdan izin almanız gerekiyor.

Mehmetçik Kut'ül Amare

Mehmetçik Kut’ül Amare Dizi Oyuncuları

Yorum Yaz