Savaşçı

Home » Diziler » Savaşçı
Diziler 2 yorum

Savaşçı dizisi Fox ekranlarında yayınlanan bir Türk televizyon dizisidir. Askeri birlik olan Kılıç timinin başından geçenler anlatılmaktadır.

  1. Savaşçı Dizisi Konusu
  2. Savaşçı Dizisi Nerede Çekiliyor
  3. Savaşçı Dizisi Hangi Kanalda Ne Zaman
  4. Savaşçı Dizisi Oyuncuları

Savaşçı Dizisi Konusu

Dizinin konusu Şırnak’ta görev yapan Kılıç timinin başından geçen olayları ele almaktadır. Bir Bordo Bereli timi olan Kılıç, PKK’lı teröristlere karşı verdiği amansız mücadeleyi televizyon ekranlarına getirmiştir. Kahramanlarımızın hikayesi sizi oldukça etkileyecektir.

Savaşçı Dizisi Nerede Çekiliyor

Dizi çekimleri genel olarak Konya’ya çekilmektedir. Fakat Ankara, Eskişehir, Kırıkkale ve İstanbul’da da çekimler zaman zaman olmaktadır.

Savaşçı Dizisi Hangi Kanalda Ne Zaman

Her Pazar akşamı saat 20:00’da Fox Tv ekranlarında yayınlanmaktadır.

Savaşçı Dizisi Oyuncuları

Dizinin baş rollerinden tutunda diğer tüm oyuncular gerçek anlamda rollerinin haklarını vermektedirler. Gelin birlikte kimler oynuyor bakalım.

Berk Oktay (Yüzbaşı Kağan Bozok): Dizinin ana karakteridir. Gerçek bir savaşçı ama aynı zamanda çokta zeki biridir. Neredeyse tüm spor dallarında kendini iyi yetiştirmiş gözü pek bir komutandır.

Yıldız Çağrı Atiksoy (Aslı Özkaynak): Üniversitede Yardımçı Doçent kadrosunda hocalık yapmaktadır. Aynı zamanda sürekli farklı kanallara çıkıp Türkiye hakkında konuşmalar yapmaktadır. Kimi zaman olumsuz yorumları olsa da, Kağan ile tanıştıktan sonra hayatı değişir ve ülkesinin gerçekleri hakkında pozitif düşünmeye başlar.

Murat Serezli (Albay Halil İbrahim Kopuz): Karısını PKK’lı teröristler öldürmesine rağmen gerçeklikten hiç uzaklaşmaz. Timin komutanıdır ve çok fazla cesur bir adamdır.

Fırat Albayram (Üsteğmen Serdar Türkmen): Daha önceki yaşamında yaşadığı psikolojik travmalar nedeniyle sıkıntılı bir adamdır. Tim’de Yüzbaşı Kağan’dan sonra gelen ikinci adamdır. Neşeli gibi görünsede zaman zaman sıkıntılar çıkarabilmektedir.

Burç Kümbetlioğlu (Başçavuş Bayram Bayat): Tam bir Anadolu çocuğudur. Askerliği çok sevmektedir. Time katılım için teklif geldiği zaman gözünü kırpmadan kabul eder.

Alican Albayrak (Teğmen Murat Gündoğdu): Yeri geldiğinde Yüzbaşı Kağan’ı dengeleyen ve onun karar almasında yardımcı olan olgun ve bilgili bir adamdır.

Uğur Biçer (Üstçavuş Emre Durmuş): Kılıç timine enerjisi ve çevikliği ile renk katan birisidir.

Bahadır Vatanoğlu (Astsubay Galip Aygün): Timden arkadaşı Emre ile çok yakındırlar. İkiside timin neşeli yüzleridir. Birbirlerini kollama konusunda çok iyidirler.

Hakan Dinçkol (Başçavuş Turan Hüseyinoğlu): Timde manevi gücü en yüksek olan askerdir. Bulgaristan göçmenidir kendisi. Çok az konuşmasına rağmen, konuştuğu zaman saygı uyandıran ifadeleri vardır.

Nazan Diper (Selver Bozok): Yüzbaşı Kağan’ın annesidir. Oğlunu çok sevmekte ve onun için her zaman dua eden sevecen bir annedir. Kağan’da onu çok sevmektedir. Aralarındaki ilişki kıskanılacak düzeydedir.

Doğan Bayraktar (Üstçavuş Selçuk Yenilmez): Bekar bir Anadolu çocuğudur. Çok saf ve temiz bir insandır. Asla kimseye ihanet etmez.

Zeynep Elçin (Yıldız Bozok): Yüzbaşı Kağan’ın kız kardeşidir. Üniversite son sınıfta Tıp fakültesini okumaktadır. Kağan’ın yakın arkadaşı Serdar’ı sevmekte ve ona aşıktır. Abisi Kağan onu okuttuğu için minnettar olduğunu her seferinde belirtmektedir.

Yeliz Akkaya (Hatice Bayat): Bayram’ın eşidir. Kocasına inanılmaz destek olmaktadır. Onun için elinden geleni yapmakta ve iyi bir aile nasıl olur göstermektedir.

Ali Tarık Fındık (Uzman Çavuş İlyas Karaca): Genelde kısa cümleler ile konuşan ve işini çok iyi yapan bir askerdir. Aslen Iğdır’lıdır ve görevi için her türlü fedakarlığı yapmaktadır.

Aşağıda ismi yazılan oyuncuları dizide ki görevlerini detaylı biliyorsanız lütfen yorum olarak yazın hemen ekleyelim.

Münire Apaydın (Handan Hemşire):

Necmettin Çobanoğlu (Necati Türkmen):

Zeki Ocak (Sami Çelik):

Alp Öyken (Emekli General Mehmet Arif Kırlangıç):

Atakan Işıktutan (Üsteğmen Muhabere ):

Onur Özaydın (Kubilay Ketenci):

Serhat Nalbantoğlu (General):

Yıldırım Gücük (Ruhi):

Yiğit Anıl Dinkçi (General Emir Astsubay)

2 Yorum - Savaşçı

Yorum Yaz