Şevkat Yerimdar

Home » Diziler » Şevkat Yerimdar
Diziler, Türk Dizileri Yorum yapılmamış

Şevkat Yerimdar dizisi oyuncuları, nerede çekiliyor, dizi kadrosu, dizi reytingleri, ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta ve hangi gün başlıyor!!! Filmi ile herkesi sinemaya çeken Şevkat Yerimdar, şimdilerde Fox Tv ekranlarında dizisi çekilmekte ve adeta ekranın tozunu dumana bulayıp reyting rekorları kırmaktadır.

Şevkat Yerimdar Dizi Konusu

Dizinin kahramanı olan Şevkat, mahallenin hem abisi, hem koruyucusu hemde sözünün esirgemeyen zıpkın gibi bir delikanlıdır. Asla ve kat’iyen yalan konuşmaz. Mahallede herkes ona saygı duyar ve birlikte yer içer eğlenirler. Bir gün Şevkat bir aşka tutulur ve dizimizin bütün hikayesi burada başlar. Aşkı ile girdiği olaylar diz serüveninin başlamasına neden olur.

Şevkat Yerimdar

Şevkat Yerimdar Dizisi Oyuncuları

Dizi oyuncuları genel olarak Türk izleyicisinin çok sevdiği ve samimiyetine inandığı oyunculardan meydana gelmiştir. Hatta o kadar ki, Şevkat Yerimdar karakterini çok sevipte yeni doğan bebeğine bu ismi veren ebeveynler bile bulunmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosu aşağıdaki gibidir.

ÖZGÜRCAN ÇEVİK (Şevkat Yerimdar)

ÖZGÜRCAN ÇEVİK (Şevkat Yerimdar)

BAŞAK PARLAK (Esin Uçar)

BAŞAK PARLAK (Esin Uçar)

SALİH KALYON (Cevdet Uçar)

SALİH KALYON (Cevdet Uçar)

MURAT AKKOYUNLU (Cuma / Tesisatçı)

MURAT AKKOYUNLU (Cuma – Tesisatçı)

BURAK DEMİR (Niko)

BURAK DEMİR (Niko)

CANAN MAKTAL (Gizem)

CANAN MAKTAL (Gizem)

SEMRA GÜZEL (Sanem)

SEMRA GÜZEL (Sanem)

PASCAL NOUMA

PASCAL NOUMA

SUZAN AKSOY ( Marika)

SUZAN AKSOY ( Marika)

AYŞE KÖKÇÜ ( Gülperi)

MAZLUM ÇİMEN (Bozkır)

BARIŞ MURAT YAĞCI (Bora)

ESER EYÜBOĞLU (İsmail)

PELİN ORHUNER (Tezene)

MÜGE UYAR (Bahar)

MERT TÜRKOĞLU (Selami / Çaycı)

MURAT MAKAR (Arşimed Kazım)

DİREN POLATOĞULLARI ( Şefik)

AHMET BOZALİ (İmam Sadık)

İNANÇ KOÇAK (Üzeyir / Manav)

TOLGA KOÇYİĞİT (Miço)

SİMGE ULUER (Demet)

MERDAN KARDAN (Boyacı)

KORAY GÜMÜŞSOY (Gürsel)

Şevkat Yerimdar Nerede Çekiliyor

Dizinin ilk bölümleri Adana ve Ankara illerimizde çekilsede sonraki tüm bölümleri İstanbul’da çekilmektedir. Özellikle Üsküdar,Kanlıca,Balat(Fatih yakınları) civarında çekilen dizinin bazı bölümleri de Kuleli Emek Mahallesinde çekilmektedir.

Şevkat Yerimdar Dizisi Ne Zaman, Hangi Kanalda, Hangi Gün Başlayacak

Şevkat Yerimdar dizisi her hafta Cuma akşamı saat 20:00’da Fox Tv ekranlarında yayınlanmaktadır. Sömestre tatilinde ve yaz tatillerinde zaman zaman çekimlere ara verilse de normal okul sezonunda yeni bölümleriyle daima ekrana gelmektedir.

Şevkat Yerimdar Dizisi Reytingleri

Dizinin reytinglerinden bahsetmemize gerek yok sanırım. Dizi, bu yazı yazıldığı esnada 30.bölümü çekilmekteydi. Şimdiye kadar yayınlandığı her yeni bölümü mutlaka reytinglerde ilk 3’e girmeyi başarmıştır. Hatta o kadar ki kanal bir sonraki bölümleri başka kanallara kaptırmamak için maddi manevi olarak baya bir fedakarlık yapmıştır. Şevkat Yerimdar Dizisi bu şekilde izlenmeye devam ederse Arka Sokaklar dizisi gibi uzun yıllar ekranlarda yayınlanmaya devam edecektir.

Yorum Yaz